Opieka bez znajomości języka niemieckiego

Znajomość języka niemieckiego to jedno z najważniejszych kryteriów podczas rekrutacji opiekunki do opieki. Czy taka znajomość języka jest niezbędna? Oczywiście znajomość jest przydatna, ale według mnie nie niezbędna.
Niektórzy może z takim twierdzeniem się nie zgodzą i będą twierdzili, że bez znajomości języka będzie trudno nam zrozumieć wymagania seniorów niemieckich. Jednak przypadki bywają różne. Sam kiedyś opiekowałem się podopiecznym, który w zasadzie nie rozmawiał. Nie potrzebował takiej rozmowy. Cały czas trwała cisza. Jakoś wówczas moja znajomość języka się nie przydawała, choć rodzina chciała opiekuna z dobrą znajomością języka.
Można też do opieki zastosować translatory, które dość dobrze radzą sobie z tłumaczeniem języka niemieckiego. Można taki programik wgrać na komórkę i posiłkować się nim w razie czego. Mówiąc do komórki otrzymujemy przetłumaczony tekst, fajnie no nie?
Oczywiście lepiej jest ten język znać, a nie być zależnym od zdobyczy techniki, ale jak się nie zna, to można z czegoś takiego skorzystać.
Dobrze jest posiadać podręczny słownik polsko-niemiecki. Ja pomimo, że język dość dobrze zmam, taki słownik zawsze posiadam i leży on w dostępnym miejscu.
Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłem, ale zachęcam do nauki języka niemieckiego. Może się zawsze nam przydać w opiece, czy też w innych sytuacjach.

Dodaj komentarz