Starsze agresywne osoby

Czasami to co wydaje nam się niemożliwe jest możliwe. Starsze osoby mogą być agresywne. Może to być agresja słowna lub fizyczna.
Dlaczego starsze osoby potrafią być tak agresywne?
Według mnie większość takich zachowań to konsekwencja choroby. W starszym wieku następuje otępienie starcze i reakcje ludzkie są zgoła inne niż normalne. Im bardziej człowiek starszy to tym bardziej może się to nasilać. Oczywiście prawidłowe leczenie może takie zachowania trochę zminimalizować. Jeżeli coś takiego zauważymy warto się skonsultować z kimś, a nie ukrywać problem.
Miałem też do czynienia z agresją starszych osób podczas mojego pobytu w Niemczech. Muszę powiedzieć, że nie tak prosto sobie z tym poradzić. Czasami atak następuje w zgoła nieoczekiwanym momencie. Osoba zwykle spokojna zaczyna wykrzykiwać, kląć i wszystkich wyzywać. Dlaczego, tego nie wiem, ale zawsze sobie to tłumaczę, ze mam do czynienia z kimś chorym.
Miałem tak, że potem były przeprosiny. Ten sam agresor zamieniał się w potulną owieczkę. Tak to jest ze starszymi, czasami mogą być nieobliczalni.
Zadaję sobie pytanie, jakim będę na starość, jak będę leciwym staruszkiem. Czy będę też agresywny, a może zrzędliwy. Wszystko może się zdarzyć, nigdy nie mów nigdy, takie powiedzenie ostatnio usłyszałem.

Dodaj komentarz