Idealna opiekunka w Niemczech

Jakie cechy powinna mieć idealna opiekunka, opiekun w Niemczech?
To wszystko zależy od punktu widzenia. Inaczej wygląda idealna opiekunka z punktu widzenia agencji wysyłającej opiekunki, inaczej z punktu widzenia seniora niemieckiego. Jeszcze inaczej może wyglądać z punktu widzenia rodziny niemieckiej. Nie możemy także zapomnieć o punkcie widzenia innych opiekunek.
Więc co jest ważne?
Może po kolei. Z punktu widzenia agencji ważną rzeczą jest według mnie brak problemów. Agencja zainteresowana jest zarabianiem pieniędzy, a nie rozwiązywaniem problemów pomiędzy rodziną niemiecką a opiekunką. Im częściej zwracamy się do agencji, tym gorzej, więc jeżeli chcecie być dla agencji wartościowym pracownikiem, nie dzwońcie ciągle i nie wołajcie o pomoc. Drugą rzeczą ważną dla agencji może być budowanie wizerunku agencji, a więc ważną rzeczą jest to czy agencja dysponuje wysoko wykwalifikowanym personelem. Co na to się składa? Przede wszystkim umiejętności opiekuna, opiekunki, takie, które sprawią to, aby rodzina niemiecka oraz osoba wymagająca opieki była zadowolona.
Z punktu widzenia osoby, którą się opiekujemy, ważną rzeczą jest to, abyśmy mieli odpowiedni kontakt, oraz to, abyśmy się dobrze czuli w otoczeniu opiekunki. Fajnie jest jak zbuduje się więź, przyjaźń pomiędzy opiekunem a seniorem. Bez wątpienia, aby to nastąpiło jest potrzebna bardzo dobra znajomość języka. To jest podstawa i bez tej rzeczy nie uda nam się nawiązać serdecznych stosunków.
Z punktu widzenia rodziny niemieckiej najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim to aby było wszystko zrobione i to aby nie było problemów. Ważną rzeczą są pieniądze , ile się zapłaci. Chcąc być dla rodziny idealną opiekunką trzeba być pracowitym jak mrówka, mówić płynnie po niemiecku i wykonywać wszelkie polecenia. Nie dajmy się jednak wykorzystać, bo za chwilę dostaniemy nowe dodatkowe obowiązki.
Z punktu widzenia innych opiekunek współpracujących na tej samej „Stelli” idealna opiekunka to taka, która nie pozwoli zepsuć miejsca pracy, która wie, co ma do zrobienia, nie wykonuje za dużo jak i za mało,  potrafi być lojalna, jak i pozostawia zmienniczce porządek.
To by było na tyle na temat idealnej opiekunki w Niemczech. Nie zapominajmy, że powinniśmy się dobrze czuć i być zadowolonym z tego co robimy. Jeżeli tak nie jest nie będziemy idealnym opiekunem lub opiekunką.

Dodaj komentarz