Mężczyzna opiekun osoby starszej w Niemczech

Jestem mężczyzną i do tego opiekunem ludzi starszych w Niemczech.
Okazuje się, że nie tylko opiekunki wyjeżdżają do Niemiec i wykonują taki rodzaj pracy. Wielu panów też sobie doskonale radzi i wydaje mi się, że nie są gorsi od kobiet.
Ja też radzę sobie wydaje mi się, że dobrze i jestem zadowolony z tego co robię. Co mnie skłoniło do wyjazdu do Niemiec? Bez wątpienia zarobki, stała pewna praca, brak perspektyw w Polsce. Czy jestem zadowolony? Powiem tak, i tak, i nie, są plusy i minusy. Jak dla mnie więcej plusów. Zresztą wszędzie tak jest i nie ma idealnej pracy.
Jacy mężczyźni wg mnie sprawdzają się w roli opiekuna ludzi starszych w Niemczech. Podstawową rzeczą wydaje mi się, że jednak jest język i trudno będzie być dobrym opiekunem bez dobrej znajomości języka niemieckiego. Trzeba jednak rozumieć co się do niego mówi. Trzeba umieć działać w stresie i być odpornym na stres. Nie można panikować, trzeba być odpornym.
Jak wyglądają prace domowe, czy mężczyzna musi to umieć? Dobrze jest jak potrafi gotować i sprzątać, choć wydaje mi się, że niekoniecznie to muszą być jakieś mocne jego strony. Wystarczą podstawy gotowania i chęć utrzymania porządku. Ja dla przykładu większość potraw robię z gotowców, a i tak podopieczni są zadowoleni z tego co ugotuję. Co do sprzątania to na bieżąco staram się utrzymywać porządek, zresztą raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka, która gruntownie sprząta.
Dlaczego niektóre rodziny wybierają mężczyzn do opieki nad osobami starszymi. Powodów jest kilka. Czasami jest potrzebna tężyzna fizyczna podczas transferu chorych osób. Trzeba podnieść z łóżka, iść do toalety i tam pomóc podopiecznemu, czy też jechać z podopiecznym, który siedzi na wózku dla inwalidów. Przydaje się w takich przypadkach siła, której jednak kobiety nie mają.
Wydaje mi się, że mężczyźni są bardziej cierpliwi niż kobiety i nie są skłonni do konfliktów. W przypadkach, gdzie w Niemczech jest jednak starsza pani, która ma chorego męża może dochodzić do konfliktów pomiędzy opiekunką z Polski a Niemką. Niektóre panie nie trawią drugiej kobiety w domu.
Macie pytania odnośnie pracy mężczyzny jako opiekuna w Niemczech, możecie je zawsze zadać. Chętnie udzielę odpowiedzi.

Dodaj komentarz