Największe zagrożenia podczas pracy w opiece

Praca niby spokojna, ale są i też jakieś zagrożenia. Jakie największe zagrożenia mogą być?
Zwykle nie przewidujemy co może się stać, a okazuje się, że może wiele się wydarzyć. Zwykle starsi ludzie mogą być nosicielami wielu chorób zakaźnych, szczególnie skórnych choć nie tylko. Organizm ich nie jest aż tak odporny i chorują, mogą też nas zarazić.
Istnieją też inne zagrożenia. Co ciekawe kilka razy mnie w Niemczech ugryzł kleszcz. Musimy więc uważać podczas wszelkich prac w ogródkach. Zastanawiałem się, czy ten bez wątpienia niemiecki kleszcz chciał się napić mojej polskiej krwi? Różnie to bywa, też tak mogło być, a może to tylko dlatego, że krew była bez dodatków w postaci medykamentów. Czysta krew lepiej smakuje, kleszcze wiedzą co lubią.
Innym zagrożeniem mogą być schody, po których biegamy, porażenia prądem, spowodowane przeważnie naszą głupotą, czy też nieumiejętne posługiwanie się nożem w kuchni.
Co mnie jeszcze spotkało, to spadające konary drzew, które o włos minęły moją szlachetną głowę, a także spadająca tona śniegu z dachu. Niestety nie zostałem trafiony. Śnieg o dwie sekundy spadł za wcześnie.
Powiecie ryzykowna ta praca, wszędzie ktoś albo coś dybie na nasze życie. Ostatnio nawet się kilku terrorystów w Niemczech pojawiło. Na szczęście jeszcze takiego nie spotkałem (odpukać w niemalowane drewno).
Nigdy nie mów nigdy, ja się rozglądam dookoła i nie wywołuję wilka z lasu, niech on śpi spokojnie.

Dodaj komentarz