Nowe zlecenie pierwszy dzień w opiece

Ten pierwszy dzień, nowego zlecenia zwykle nie bywa najlepszy. Jedziemy do pracy kilkaset kilometrów, przeważnie nocą i musimy być od razu fit. Nieprzespana noc, nowi ludzie, to rodzi stres. Niełatwo się pierwszego dnia odnaleźć. Najlepiej by było od razu pójść do łóżka spać.
Czasami nie idzie, rodzina nie jest tak wspaniałomyślna i trzeba już pierwszego dnia zapieprzać. Innym razem możemy mieć pierwszy dzień na odpoczynek, różnie to przecież bywa w tej opiece w Niemczech.
Opiekunka, opiekun ludzi starszych w Niemczech ten pierwszy dzień nowego zlecenia ma znacznie częściej niż pracownik w Polsce na etacie.
Starsi ludzie odchodzą, praca przeważnie nie trwa latami i opiekunki są zmuszone do zmiany miejsca oddelegowania.
Zwykle tak bywa, że co kilka lat zmieniamy zlecenie, a są i tacy wśród nas, co zmieniają miejsca pracy znacznie częściej.
Ja staram się pracować w jednym miejscu dłużej. Zmieniłem zaledwie kilka razy swoich seniorów, może to tak jest, że tam gdzie jestem to ludzie dłużej żyją?
Wiem, że nowe zlecenie, pierwszy dzień w pracy to duży stres. Staram się tego unikać. Stała Stella to stała, wiem co tutaj mogę robić i jaki mam zakres obowiązków. Wam radzę tak samo, trzymajcie się jednej pracy, bo nigdy nie wiadomo co czeka Was w drugiej?

Dodaj komentarz