Opiekun jedzie z Polski do Niemiec

Czym jedzie opiekun z Polski do Niemiec, z jakich środków transportu można korzystać?
Generalnie opiekuni, opiekunki jadą dużymi busami, czyli autobusami lub małymi busikami, transport kolejowy jest mało opłacalny i dość drogi w Niemczech. Usługi przewozowe świadczą wyspecjalizowane firmy. Jest tych firm wiele, szczególnie tych mających małe busiki jadące z adresu na adres. Co do dużych autobusów prym ostatnio wiedzie polska firma Sindbad-Eurobus, która wydaje mi się, że zdominowała przewozy w kierunku Niemiec. Autobusami tej firmy można dotrzeć z większych miast Polski do większych miast Niemiec.
Niektórzy sobie chwala przejazdy małymi busami. Firm świadczących taki rodzaj transportu jest bardzo dużo. Zwykle podjadą pod Wasz dom i zawiozą pod wskazany adres w Niemczech. Transport trochę droższy, ale wygodniejszy, czy bezpieczniejszy, tego to nie wiem, jak w każdym razie zwykle jadę dużym autobusem z tego względu, że przebywam w Niemczech w dużym mieście.
Niektórzy wybierają małe busiki ze względu na niemal rodzinną atmosferę. Zwykle po kilku razach dobrze już znamy kierowcę, jak i łatwiej jest poznać współtowarzyszy podróży.
Warto też wspomnieć o promocjach, które mogą stosować firmy przewozowe. Spotkałem się z czymś takim, że co któryś przejazd gratis, czy też darmowy obiad ewentualnie kawa w cenie przejazdu. Warto się pytać u przewoźnika, czasami możemy trochę zaoszczędzić.

Dodaj komentarz