Praca opiekuna w Niemczech jak zacząć

Jak zacząć pracę jako opiekun, opiekunka ludzi starszych w Niemczech?
Sposobów jest kilka i postaram się w kilku słowach o nich Wam opowiedzieć.
Pierwsze możecie mieć znajomą, która pracuje jako opiekunka i Was wkręci do tej pracy. Czasami rekomendacje to najskuteczniejsza metoda.
Można też inaczej, można złożyć swoje CV w agencji wysyłającej do Niemiec i czekać na odpowiedź. Warto jest napisać do kilkunastu firm, nie ograniczać się do jednej.
Inną metodą jest zaczęcie od zastępstwa na okres świąteczny. Obowiązuje zasada, że w okresach Świąt i wakacji, wszyscy poszukują opiekunek do Niemiec. Te, które są w Niemczech chcą zjechać do Polski, a nie ma aż tylu chętnych na wolne miejsca. Ta sytuacja powtarza się rok w rok. Warto złożyć podanie do pracy z miesiąc, półtora przed takim okresem.
Innym dość skutecznym sposobem jest aktywność na forach dla opiekunek: na zasadzie jedna pani drugiej pani przekazuje, że ma wolne miejsce pracy.
Można szukać oczywiście na własną rękę, nawet pracy na czarno. Nie polecam takich rzeczy. Zwykle nie macie żadnych gwarancji, że dostaniecie pieniądze i do tego przeważnie dostaniecie mniej. Po co ryzykować, lepiej jechać legalnie.
Warto też poszperać po internecie i dowiedzieć się czegoś na temat firm, poczytać opinie opiekunek, zasady na jakich zostaniemy wysłani, a także szkolić swój język niemiecki.

Dodaj komentarz