Samodzielna opiekunka w Niemczech

Jaka powinna być opiekunka w Niemczech? Samodzielna, powinna radzić sobie w każdej sytuacji? Zwykle rodziny uważają, że jak płaca, to wystarczy. Najlepsza opiekunka, to ta która zajmuje się domem, potrafi rozmawiać z fachowcami, z rodziną, zabrać dziadków do lekarza, umówić z lekarzem wizytę, płacić rachunki i najlepiej jak wykonuje tysiące innych rzeczy, tak, że dzieci i rodzina miały spokój.
Tak by było najlepiej, tylko czy te wszystkie prace należą do opiekunki? Wydaje mi się, że nie, w końcu za większość z nich nie mamy zapłacone.
W końcu po co są dzieci, rodzina, też muszą mieć jakieś obowiązki, w końcu czasami dziedziczą pieniądze, domy, kosztowności.
Nic za darmo, tego mnie nauczyła opieka w Niemczech. Co za dużo to niezdrowo. Dlatego ograniczam się do rzeczy, które de facto należą do moich obowiązków.
Nadgorliwość jest podobno gorsza od faszyzmu takie mamy przysłowie i w opiece w Niemczech tej zasady warto się trzymać. Wam też radzę to samo, bo im więcej pracujecie tym raczej więcej pieniędzy nie dostaniecie, a czy będą bardziej Was szanowali, wątpię?

Dodaj komentarz