Skleroza demencja u ludzi starszych

Skleroza czy demencja, dla mnie to to samo znaczy. U ludzi starszych to prawie norma. Już się przyzwyczaiłem 20 razy to samo powtarzać. Pytania którego dzisiaj mamy to codzienność. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Zresztą jak to ktoś kiedyś powiedział, skleroza nie boli, tylko nachodzić się trzeba. W końcu dla przyjemności tutaj w Niemczech nie jestem. Jestem po to aby bez końca odpowiadać na te same pytania. Trzeba też czasami lawirować, tak, żeby jakoś wyjść z patowej sytuacji. Ludzie demencyjni za chwilę zapomną co przed chwilą robili lub powiedzieli.
Taka specyfika pracy, trzeba mieć odporność by nie zwariować. Na tą chwilę mi się to chyba w miarę udaje, choć jakieś badania może w tym kierunku też by się przydały?
Tak się zastanawiam, czy demencja, skleroza się udziela? Może nie udziela, ale wpływa też na nasze opiekunów w Niemczech samopoczucie i zdrowie psychiczne.
Kiedyś miałem do czynienia z osobą starszą przekonaną o tym, że centralne ogrzewanie w jego domu wysiadło i trzeba koniecznie to naprawić. Nic nie dało się zrobić, na nic się zdały tłumaczenia, choć centralne było w najlepszym porządku. Temat pojawił się i sam po kilku tygodniach ucichł, choć w to miejsce pojawił się inny absurdalny. Tak to jest z osobami demencyjnymi, ciężko przewidzieć co wymyślą. Wyobraźnia ludzka jest jednak wielka i nie zna granic.
Czy to Polska czy też Niemcy skleroza, demencja nas toczy i często udziela się starszym osobom.
To by było na tyle odnośnie demencji. Temat rzeka, jest co opowiadać, ale może macie też jakieś ciekawe spostrzeżenia i doświadczenia?

Dodaj komentarz