Zapotrzebowanie na opiekunów w Niemczech

Cały czas rośnie zapotrzebowanie na opiekunów ludzi starszych w Niemczech. Jeszcze kilka lat temu ten zawód był zdominowany przez kobiety. Teraz coraz więcej panów szuka swojej szansy w opiece. Ocenia się, że wcześniej było to zaledwie kilka procent, teraz ten odsetek znacznie wzrósł. W takiej pracy często przecież się przydaje siła fizyczna. Nie da się ukryć, że seniorzy mają problemy z poruszaniem.
Zapotrzebowanie na opiekunów wzrasta w polskich firmach. Muszę przyznać, że mam ostatnio dużo więcej telefonów od firm, które poszukują doświadczonego opiekuna z dobrym niemieckich, oczywiście chodzi o mężczyznę.
Obserwując także niemiecką służbę zdrowia da się zauważyć, że dla przykładu w Pflegedienst pracuje coraz więcej panów. Klienci szukają męskich opiekunów ludzi starszych.
Ciekawe, czy ten trend się utrzyma? Ja się cieszę, mam więcej możliwości pracy. Zachęcam też innych mężczyzn do zainteresowania się tym zawodem. Na dzień dzisiejszy aby zostać opiekunem w Niemczech nie są wymagane specjalne umiejętności. Podstawa do dobra znajomość języka niemieckiego.

Dodaj komentarz