Zostanę opiekunem ludzi starszych w Polsce

Może zostać opiekunem ludzi starszych w Polsce, też się zastanawiałem. Przecież w Polsce też są starsi ludzie, którzy potrzebują opieki. Czy staruszkowie są aż tak samodzielni? Z Niemiec widzę, że nie, starszy człowiek to starszy człowiek, bez względu na to czy to Niemiec czy Polak.
W Polsce jak to jest, kto się zajmuję opieką nad seniorami? Według mnie głównie rodzina, a przeważnie dzieci. Zwykle jakieś dziecko nie pracuje, przebywa w domu i opiekuje się staruszkiem. To nie znaczy, że nie ma rynku i zapotrzebowania.
Tak myślę, że coraz więcej seniorów będzie decydowało się skorzystać z opieki we własnym domu.
Czy opieką w domach polskich seniorów zajmą się Polacy?
Czarno to widzę, sądzę, że ten rodzaj pracy a mianowicie pracę 24 godzinną będą wykonywać przybysze ze wschodu. Na początek mogą to być Ukraińcy czy Białorusini, potem nawet Chińczycy czy Wietnamczycy.
Świat się zmienia, opieka w Polsce też, stoimy o krok przed wielkimi zmianami.  Puki co jadę jeszcze do Niemiec. Niestety przyzwyczaiłem się do niemieckich zarobków i nie zamienię tego na zarobki opiekuna w Polsce. Kasa się liczy, a praca opiekunki, opiekuna w Polsce nie jest za dobrze płatna, taka jest cała prawda.

Dodaj komentarz